Projekt stawu kąpielowego – oczka wodnego

Ile kosztuje projekt stawu kąpielowego.  Jak zaprojektować oczko wodne. Projekt budowlany stawu kąpielowego.

Jaki jest koszt wykonania projektu stawu kąpielowego?

Wykonanie projektu koncepcyjnego to koszt minimum 3000,00 zł netto, wizualizacje – dodatkowe  minimum 1000,00 zł netto w zależności od powierzchni zbiornika wodnego. Oczywiście jest tu mowa o naszych usługach 🙂

Zrobienie takiego projektu trwa z reguły trwa ok 2-3 tygodni, ale w 'sezonie’ ten czas może się wydłużyć.

Co zawiera projekt stawu kąpielowego?

Projekt zawiera:

  • koncepcję – rzut z góry,
  • dobór filtracji i złóż filtracyjnych,
  • dobór roślin,

Dobór złóż, roślin i filtracji do zbiornika

O ile filtrację możemy z biegu dobrać do pojemności zbiornika ( bezpłatnie) o tyle ze złożami i roślinnością nic nie zdziałamy bez badań wody.

Badania wody są najważniejsze  – bez nich nie powinniśmy zaczynać spraw związanych z budową stawu kąpielowego. Bez badań wody nie jesteśmy wstanie dobrać odpowiednich roślin, złóż filtracyjnych. Mając badania możemy określić również czy będzie tendencja do wzrostów glonów jak również do gromadzenia się osadów kamiennych na urządzeniach takich jak np drabinka.

Mając badania wody możemy przystąpić do projektowania stawu

Wykonamy projekt – ale to od Państwa zależy, gdzie będzie umiejscowimy zbiornik – możemy tylko podpowiedzieć- miejsce dla stawu kąpielowego powinno być nasłonecznione a w sąsiedztwie dobrze aby nie było dużych drzew – dlaczego? liście opadające z drzew, igły, kwiatostany zapychają skimmery, rozkładają się i zmieniają nam parametry wody ( użyźniają nam wodę), a tego nam nie potrzeba 🙂

A filtracja do stawu?

Pamiętajmy, że filtracja (nie wliczając w to lampy UVC) odpowiada za czyszczenie wody pod względem organoleptycznym (usuwa zabrudzenia, drobinki osadu, cząstki roślin, organizmów żyjących w stawie etc.  Filtracja nie czyści zbiornika z glonów!!! W walce z glonami pomaga nam lampa UVC ale ona również zabija wszystko co pożyteczne….  Dobierając odpowiednie złoża filtracyjne i sadząc w nich rośliny stwarzamy ogromną konkurencje dla glonów. By rośliny najlepiej spełniały swoją role, ważne jest to, aby sadzić je w strefie pod którą będzie wtłaczana woda. Wówczas przepływa ona przez strefę korzeniowa i oczyszcza się.  Sadzenie roślin w doniczkach przynosi niestety słabe efekty.

 

Projekt oczka wodnego – cena – co zawiera

Projekty oczka wodnego jest z reguły uwzględniany na etapie wykonywania projektu ogrodu.  My ze swojej strony – jeśli jest taka potrzeba możemy przedstawić rzuty koncepcyjne z doborem odpowiedniej filtracji i konsultacji technicznej. Koszt takiej usługi to minimum 1500,00 zł netto.

Pamiętajmy że roślinn  bez określenia paramentów wody nie będzie można w 100% dobrać – dlaczego? – każda roślina ma określone środowisko w którym rośnie. Może okazać się że woda z waszego źródła nie będzie odpowiednia dla niektórych gatunków.

W każdej chwili możemy również Państwu doradzić – jak zbiornik wykonać, jaka folia będzie najlepsza do oczka wodnego i dobrać odpowiednią filtrację oraz dodatkowe elementy jak pompa do kaskady, oświetlenie czy fontannę.

Jeśli planujesz założenie stawu kąpielowego lub oczka wodnego i masz pytania zapraszam do kontaktu:

  • 505 331 105
  • ogrodywodne.pl@gmail.com