ProfiSkim-100-oase-skimmer-do-stawu

Skimmer do oczka, stawu, zbiornika wodnego

Jak wybrać skimmer do oczka wodnego i stawu aby dobrze spełniał swoje zadanie a zbiornik wodny był zawsze nienagannie czysty?

Każdemu z nas marzy się oczko wodne, staw rekreacyjny czy kapielowy z czystą i przejrzystą wodą. Doznania estetyczne jakie zapewnia zadbany przydomowy zbiornik są nieocenione. Dlatego warto zadbać o montaż takiego urządzenia, które zapewni nam czystą, wolną od zanieczyszczeń wodę przez długi czas.

Co ułatwi nam użytkowanie –  wstępne oczyszczanie oczka wodnego za pomocą SKIMMERA.

Czy skimmer oczyści oczko wodne?

skimmer-do-oczka-wodnego-stawu-zbiornika

Skimmer jest urządzeniem, które wspomaga filtrację oczka wodnego. Umożliwia usuwanie materii organicznej i zanieczyszczeń,które gromadzą się na powierzchni wody tj. liście, zaschnięte kwiatostany czy inne zanieczyszczenia spadające z roślin otaczających nasza oazę spokoju.

Jak działa skimmer do oczka wodnego i stawu?

Skimmer działa jak odkurzacz – zasysa z powierzchni tafli wody wszystko co jest zbędne. Może być zasilany własną pompą lub być przeznaczony do podłączenia do pompy pracującej w stawie. Jeśli zanieczyszczenia opadną na dno, wówczas dobrze co jakiś czas zastosować odkurzacze ogrodowe.

Stały pobór wody z powierzchni zapobiega zamarzaniu wody na zimę, dostarczając tlen dla ryb, które zimują w zbiorniku.

Gdzie najlepiej zamontować skimmer?

Skimmery instaluje się w centralnej części oczka wodnego, lecz nie jest to żelazna reguła. Bierzemy pod uwagę rodzaj zbiornika i jego kształt.

  • Skimmer zanurzalne – są przeznaczone do zbiorników wodnych o niezbyt dużej głębokości. Umieszczane są na dnie zbiornika wodnego
  • Skimmery pływające – zbierają zanieczyszczenia z dużej powierzchni wody, swobodnie poruszają się po jej powierzchni
  • Skimmery brzegowe – tego rodzaju urządzenia zazwyczaj stosuje się w większych zbiornikach wodnych takich jak stawy, baseny kąpielowe. Ich instalacji dokonuje się w trakcie budowy zbiornika

 

Skimmer do oczka wodnego i stawu. Zanu żany skimmer do zbiornika. Czyszczenie oczka wodnego. Skimmer Oase.
Skimmer zanurzalny
Skimmer Oase. Najlepszy skimmer do oczka wodnego i stawu. Jaki skimmer do stawu i oczka?
Skimmer pływający 
Skimmer do dużego zbiornika wodnego. Skimmery Oase. Najlepszy skimmer. Który skimmer najlepszy? Jak dobrać skimmer do powierzchni oczka i stawu.
Skimmer brzegowy

Jak dobrze wybrać – kupić skimmer?

Wybierając skimmer do oczka wodnego należy zwrócić uwagę na powierzchnię i głębokość wody, którą chcemy oczyścić.

Na karcie technicznej wybranego produktu możemy odnaleźć informacje, do jakiej powierzchni zbiornika wodnego przeznaczone jest dane urządzenia i jaki jest przepływ wody na godzinę.

Gdzie dostanę skimmer do oczka wodnego?

Oto przykład trzech skimmerów, dobranych do różnych powierzchni oczka i stawu:

SwimSkim 25 Oase Pływający skimmer, max. powierzchnia lustra wody 25 m²

AquaSkim 40 OaseSkimmer do oczka wodnego do 40 m2

ProfiSkim 100 Oase Skimmer do stawu kąpielowego i dużych zbiorników wodnych 65 – 80 m²

Czy potrzebny jest skimmer do oczka – stawu?

Skimmer znacząco ułatwi utrzymanie zbiornika w czystości, w szczególności stawów kąpielowych i rekreacyjnych.  Niektóre mają również funkcję napowietrzającą, czyli kupujemy sprzęt 2w1. Przy wyborze pamiętajmy że dobieramy go do powierzchni zbiornika – za mały przy dużej ilości zanieczyszczeń nie będzie spełniał swojej funkcji – będzie się zapychał. Więc jeśli nie jesteś pewien decyzji zapytaj sprzedawcy lub przedstawiciela. Sprzęt ma przede wszystkim ułatwić utrzymanie wody w zbiorniku w czystości, bo na tym zależy najbardziej – przejrzysta woda – mniej pracy – większa przyjemność z użytkowania akwenu 🙂

Jeśli potrzebujesz porady zachęcamy do kontaktu.