Serwis

Stawy kąpielowe, oczka wodne.

Serwis stawów kąpielowych i oczek wodnych , konserwacja filtracji,  pomp wodnych. Czyszczenie stawów kąpielowych.

Regularny serwis zbiorników wodnych (stawy kąpielowe, oczka wodne) jest podstawą do jego długiego funkcjonowania.  Przegląd systemu filtracji powinien odbywać się minimum raz w roku – najlepiej na wiosnę.  Równie ważne jest regularne oczyszczanie zbiornika wodnego z resztek obumarłych roślin, liści i resztek organicznych po okresie zimowym oraz  glonów – czyszczenie filtrów i gąbek w filtrach, czyszczenie lamp UV.

Co roku na start powinniśmy aplikować  bakterie tlenowe które pomagają w oczyszczaniu wody w zbiorniku wodnym, natomiast  co dwa lata wymieniać żarniki w lampie UV.

Regularnie powinno się także badać parametry wody w zbiorniku wodnym pod względem: ph (powinien mieć między ph 7.5 a 8.5), fosforany i twardość węglanowa. Są to niezwykle ważne parametry odpowiadające za czystość wody.

Nasz firma w ramach serwisu wykonuje:

– uruchamianie zbiornika wodnego (oczko wodne, staw kąpielowy, basen ogrodowy) na wiosnę-

– spuszczanie wody ze stawów kąpielowych na zimę oraz demontaż lampy UV i pomp

– aplikację starterów biologicznych, w zależności od potrzeby preparaty działające kompleksowo, preparaty które minimalizują ilość fosforanów w wodzie

– czyszczenie zbiorków wodnych odkurzaczem PondoVac Premium

– wymiana żarników w lampach UV

– badania parametrów wody

Każdy posiadacz stawu kąpielowego czy oczka wodnego powinien pamiętać że poza przyjemnościami z ich użytkowania, naszym obowiązkiem jest odpowiednie dbanie o zbiornik wodny.  Długotrwałe zaniedbania powodują duże koszty ponownego uruchomienia zbiornika.

Nie należy też oszczędzać na preparatach aplikowanych do wody.

Przy dużych zbiornikach warto posiadać odkurzacz do czyszczenia, który ułatwi nam utrzymanie czystości.  Posiada on odpowiednio dostosowane końcówki, dzięki którym usuniemy resztki organiczne, liście  czy glony.

Zapraszamy do kontaktu.

 

czyszczenie-stawu-kapielowegozestaw-do-analizy-paramatrow-wody

Zapisz